XLR8 Vakumlu Yara Tedavi Sistemi

XLR8 NPWT SİSTEMİ

XLR8 vakumlu yara tedavi sistemi, Amerikan Genadyne Biotechnologies firması tarafından üretilmektedir. XLR8 sistemi ve setleri, negatif basınçlı yara tedavisine endike akut ve kronik yaralar için seçenekler sunar. Tüm XLR8 ürün yelpazesi FDA onaylıdır ve EU CE sertifikasyona sahiptir.


XLR8 vakum yardımlı yara tedavisi; akut ve kronik yaralarda iyileşmeyi hızlandırmak amacıyla yara üzerine kontrollü negatif basınç uygulaması sağlayan, invaziv olmayan bir yöntemdir.


 • XLR8 VAKUM CİHAZI
 • XLR8 YEŞİL SÜNGER SETLER
 • XLR8 GÜMÜŞLÜ SETLER
 • XLR8 PVA SÜNGER SETLER
 • XLR8 ABDOMİNAL KAPAMA SETİ
 • XLR8 TOPLAMA SETLERİ
 • XLR8 SET BİLEŞENLERİ
 • XLR8 UYGULAMA


XLR8 VAKUM CİHAZI

XLR8 vakum cihazı; kolay kullanımı, güçlü vakum çekişi ve taşınabilir özellikleri ile vakum cihazları arasında öne çıkmaktadır. XLR8 cihazının başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Hafif yapı (585 gram) – taşıması ve kontrolü kolay
  • Fısıltı sessizliğinde çalışma – hastalar daha kaliteli uyku alır
  • 3 saatte şarj edilebilen 12 saate kadar dayanıklı lityum pil – minimum tedavi kesintisi sağlar
  • 5 farklı gelişmiş alarm – sızıntı, tıkanıklık, kutu dolu, düşük pil ve kritik pil
  • Net ve görünür ekran – Kolay okunabilir basınç, sistem ve pil durumu
  • Basit ekran kilidi – tedavi sırasında yetkisiz ayar değişimlerini engeller
  • Taşıma çantası ile birlikte gelir ve omuz askısı ile tedavi bölünmeden hasta dolaşımını sağlar.
  • Farklı terapi modları - Devamlı mod ve XLR8'e özgün değişken tedavi modları.

XLR8'in gelişmiş değişken basınç yetenekleri, klasik aralıklı/intermitant mod özellikli cihazların aksine basınç seviyesi değişimlerinde ani piklerin oluşmasına izin vermez. XLR8, değişken döngü boyunca negatif basıncı koruyarak, yaradaki vakumun ortadan kaybolmasını ve yara pansumanın yer değiştirmesini engeller. Eğrisel negatif basınç değişim algoritması;

  • Düşük basınç evresinde eksudanın yara yatağında birikmesini engeller.
  • Yara bölgesinde nazik basınç geçişleri yaratarak hasta konforunu maksimize eder.
  • Kan dolaşımını arttırır ve iskemi oluşumunu engeller.
  • Yara yatağındaki granülasyonun kapama süngeri içerine penetrasyonunu engeller.
  • Pansuman değişimleri, hasta ve klinisyen açısından rahat bir sürece dönüşür.
XLR8 Vakum Yardımlı Yara Tedavi Seti


XLR8 VAKUM YARDIMLI KAPAMA YEŞİL SÜNGER SETLERİ

Sadece Genadyne'e özgü yeşil renk, klinisyenlerin yara yatağındaki canlı ve cansız dokuları daha iyi ayırt etmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Yeşil renkli sünger ile oluşan kontrast, yara yatağı ile farklılaşmayı arttırarak oluşabilecek komplikasyonların rahatça gözlenmesini sağlar. Diğer koyu renkli süngerlerde bu gözlem oldukça güçleşir.

XLR8 Vakum Yardımlı Sünger Seti - Yeşil Sünger

"Duodecahedron"(çapraz bağlı) hücre yapısı, gözeneklere gelişmiş filtreleme özellikleri sağlayan, eksüda ve bulaşıcı malzemelerin akışını kolaylaştıran üç boyutlu bir iskelet yapısı sunar. Bu gözenek yapısı ayrıca yıpranmayı önlemek için gerilme mukavemetini arttırır. Yıpranma önemli ölçüde azaltılarak yara yatağında artık sünger parçaların bırakılması önlenir. Hücre yapısı ve bileşimin kombinasyonu, köpüğe yapışmayan bir özellik kazandırarak, pansuman değişimleri sırasında daha kolay çıkarılmasını sağlayarak hasta ve klinisyen için ağrısız ve konforlu pansuman değişim imkanı verir. Süngerin tasarımı, yara yatağı ile doğrudan temas oluşturarak basıncın eşit dağılımını sağlar. Bu özellik, ödemin azaltılmasına yardımcı olur ve doku perfüzyonunu ile granülasyonu destekler.


XLR8 Green Foam

Genadyne Yeşil Sünger, daha iyi hidrolitik stabilite sağlamak için polieter reçineden yapılmış tamamen ağsı bir poliüretan köpüktür. Yapısal tasarımı, basınç altında ve nemli ortamlarda performansı artırır.


XLR8 Vakum Yardımlı Kapama Yeşil Sünger Setleri - Ürün Tablosu

Görsel Kapama Seti Ref Kodu
XLR8 Yeşil Sünger Seti Küçük XF-DSMF1
XLR8 Yeşil Sünger Seti Orta XF-DMDF1
XLR8 Yeşil Sünger Seti Büyük XF-DLGF1
XLR8 Yeşil Sünger Seti Küçük İnce XF-DSMF1-T
XLR8 Yeşil Sünger Seti Orta İnce XF-DMDF1-T
XLR8 Yeşil Sünger Seti Büyük İnce XF-DLGF1-T
XLR8 Yeşil Sünger Seti X-Large İnce XF-DXLF1-T
XLR8 Yeşil Köprülü Sünger Seti XF-BKMF1

XLR8 VAKUM YARDIMLI KAPAMA GÜMÜŞLÜ SÜNGER SETLERİ

Genadyne vakum yardımlı gümüşlü kapama setleri, standart negatif basınçlı yara tedavisine endika yaraların tedavisi ve özellikle enfekte veya enfeksyon riski bulunan vakalarda endikedir. Sünger içerisine homojen olarak enjekte edilmiş aktif gümüş iyonları, geniş spektrumda etkinlik gösterir. Genadyne gümüşlü süngerlerinin, gram pozitif ve negatif bakteriler ile spor, mrsa, vre, fungi üzerindeki etkinliği test raporları ile kanıtlanmıştır.

XLR8 Vakum Yardımlı Gümüşlü Sünger Seti

Genadyne gümüşlü süngerleri standart yöntemlerden farklı patentli bir teknik ile üretilir. Standart gümüşlü sünger üretimi hazır haldeki poliüretan sünger üzerine gümüş kaplanması ile gerçekleştirilirken, Genadyne gümüşlü süngeri eriyik haldeki poliüretan içerisine gümüş aşılanarak üretilir. Bu yöntem farkı ürün etkinliği üzerinde pek çok önemli rol oynar:

Genadyne gümüşlü süngerinde, gümüş sünger üzerine moleküler düzeyde monte edilir. Gümüşün süngere tutunması için ilave katkı maddeleri kullanılmaz. Bu sayede son ürün yan etkisiz ve daha biyouyumlu özellik sağlar.

Genadyne gümüşlü süngeri kokusuzdur bunun nedeni sünger hammaddesinin saf poliüretandan yapılmış olması ve yükleme için ek kimyasalların kullanılmamasıdır. Genadyne gümüşlü süngeri beyaz bir kâğıda sürttüğünüzde kimyasal kaynaklı siyah leke ortaya çıkmaz. Yara üzerinde gümüş aktif noktalar vasıtası ile yara sıvında çözünerek antimikrobiyal gümüş iyonları salınımını gerçekleştirir.

Genadyne gümüşlü süngeri, üretim aşamasında aşılandığı için gümüş molekülleri yabancı bir kimyasal olmaksızın poliüretan sünger üzerinde bulunurlar. Bu sayede gerek sürtünme gerekse yara uygulamalarında dışarıya yabancı madde kopuşu gerçekleşmez.

Gümüş, poliüretan sıvı halde iken aşılanır ve daha sonra sünger bu sıvıdan üretilir. Gümüşün tam anlamı ile 3-boyutta homojen dağılımı sağlanır. Sünger hangi şekilde kesilirse kesilsin klinik olarak güvenilir ve tutarlı sonuç alınır.

Genadyne gümüşlü süngeri, aşılama yöntemi ile üzerindeki yüklü gümüşü daha verimli şekilde kullanır. Yara sıvısına sadece antimikrobiyal etkiye sahip iyonize gümüş salınır. Böylece sünger üzerinde daha az miktarda gümüş bulunmasına rağmen, antimikrobiyal etki gösteren gümüşün iyon formu yara yatağına daha çok salınır. Yara da leke bırakan gümüşün iyonize olmamış metalik formudur. Yara yatağında yabancı kimyasallar bulunmaz, siyah lekeler görülmez ve hastaya gereksiz ağır metal verilmesi engellenir.


XLR8 Vakum Yardımlı Kapama Gümüşlü Sünger Setleri - Ürün Tablosu

Görsel Kapama Seti Ref Kodu
XLR8 Gümüşlü Sünger Seti Küçük AG-SFOAM2
XLR8 Gümüşlü Sünger Seti Orta AG-MFOAM2
XLR8 Gümüşlü Sünger Seti Büyük AG-LFOAM2

XLR8 VAKUM YARDIMLI KAPAMA PVA SÜNGER SETLERİ

Genadyne vakum yardımlı PVA kapama setleri, diğer süngerlerden farklı olarak Beyaz Polivinil Alkol (PVA) Köpüğünden üretilmiştir. PVA süngerleri, özel sızdırmaz paketleri içinde steril su ile ıslatılmış formda bulunur. Genadyne PVA süngeri farklı yapısı ve ıslak formu ile özellikle ağrı eşiği düşük hassas vakalarda, tünel yaraların ve deri greflerinin tedavisinde vakum yardımlı tedavinin sorunsuz şekilde uygulanabilmesini mümkün kılar.

XLR8 Vakum Yardımlı PVA Seti

Genadyne PVA süngeri, klasik poliüretan süngerlere göre daha yoğun yapıdadır ve sünger üzerindeki gözenek çapı düşüktür. Bu özelliği sayesinde; vakum terapisinin yara yatağına uyguladığı basınç değişimlerini nazik hale getirir. Böylece hassas vakalar ile deri greft tedavisinde, vakum yardımlı yara tedavisinin daha konforlu şekilde uygulaması sağlanır.

Genadyne PVA süngeri hidrofobik(su tutmayan) diğer süngerlerin aksine hidrofilik(su emici) yapıdadır. Bu özelliği sayesinde, ıslak formunu tedavi süresince koruyarak yara yatağında sünger ile granülasyon dokusunda bariyer oluşturur. Tünel yaralar gibi 3 boyutlu yara yatağı koşullarında dahi pansuman değişimlerinde görülebilecek travmaların oluşma riskini en aza indirir.


XLR8 Vakum Yardımlı Kapama PVA Sünger Setleri - Ürün Tablosu

Görsel Kapama Seti Ref Kodu
XLR8 PVA Sünger Seti Küçük PVA-SFOAM1
XLR8 PVA Sünger Seti Orta PVA-MFOAM1
XLR8 PVA Sünger Seti Büyük PVA-LFOAM1

XLR8 VAKUM YARDIMLI ABDOMİNAL KAPAMA SETLERİ

Genadyne vakum yardımlı abdominal kapama seti, özel olarak açık abdomen yaralarının tedavisi için tasarlanmıştır. Genadyne abdominal kapama seti, açık organ bölgesini hassas şekilde koruyarak, açık abdomen yaranın çevresel olarak negatif basınçla tedavi edilmesini sağlar. Genadyne abdominal kapama seti bileşenleri diğer vakum yardımlı kapama setlerine ek olarak implantasyon testlerinden geçirilmiştir.

XLR8 Vakum Yardımlı Abdominal Kapama Seti

Koruyucu katman açık organların üzerinde bariyer görevi görürken entegre sünger kanalları vakum etkisinin yara çeperlerine ulaşmasını sağlar. Böylece açık abdomen yara çevresindeki dokuların granülüzasyonu sağlanırken, fazla eksuda bu kanallardan dışarıya tahliye edilir.

Genadyne abdominal kapama seti içinde bulunan tüm vakum süngerleri Genadyne'e özel yeşil süngerlerden oluşur. Bu süngerler açık gözenekleri ve hidrofobik yapısı sayesinde XLR8 cihazı tarafından üretilen negatif basıncı kesintisiz ve homojen şekilde iletirken yara yatağında üretilen fazla eksudanın da verimli şekilde akışına izin verir.

XLR8 Vakum Yardımlı Abdominal Kapama Seti - Ürün Tablosu

Görsel Kapama Seti Ref Kodu
XLR8 Abdominal Kapama Seti A4-ABDO1-K

XLR8 VAKUM YARDIMLI TOPLAMA SETLERİ

Genadyne XLR8 vakum yardımlı toplama setleri, XLR8 cihazı ile entegre şekilde kullılmak üzere tasarlanmıştır. XLR8 vakum yardımlı toplama setleri farklı ihtiyaçları karşılamak için 200cc, 400cc, 600cc, 800cc ve 1100cc olmak üzere zengin seçenekler sunar. Büyük hacimli seçenekler, yüksek miktarda eksuda içeren vakalar için ekonomi sağlarken, küçük hacimli toplama setleri sıvı kaybı riskli hastalar için tedavinin güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlar.

XLR8 Vakum Yardımlı Toplama Seti
  • XLR8 ile entegre tak kullan özelliği
  • Cihaz taşıma çantası içinde terapi süresince omuz askısı ile taşınabilir
  • Tek parça, sert malzemeden üretim. Açılmaz, tedavi sonunda güvenle atılır
  • Farklı ihtiyaçlar için farklı hacim seçenekleri sunar
  • Koku ve buharlaşma önleyici aktif karbon paketi
  • Mikro filtre sistemi; güvenli ve hijyenik kullanım
  • Hızlı salınan jelleştirici paketleri ile biriken eksudanın anında kristalize edilmesi
XLR8 Vakum Yardımlı Toplama Setleri

XLR8 Vakum Yardımlı Toplama Seti - Ürün Tablosu

Görsel Kapama Seti Ref Kodu
XLR8 Toplama Seti 200cc A4-S00D2
XLR8 Toplama Seti 400cc A4-S00D4
XLR8 Toplama Seti 600cc A4-S00D6
XLR8 Toplama Seti 800cc A4-S00D8
XLR8 Toplama Seti 1100cc A4-S00D11

XLR8 VAKUM YARDIMLI KAPAMA SETİ BİLEŞENLERİ

Genadyne vakum yardımlı kapama setleri içerisinden çıkan her bir parça tedavi boyunca gerek hasta konforu gerekse klinisyen işlemlerini kolaylaştırmak için ince detaylara kadar düşünülmüştür.

XLR8 Set bileşenleri

XLR8 ŞEFFAF 123 YAPIŞKAN FİLM

  • 3 aşamalı uygulama kolay ve pratik uygulama
  • Uygulama aşamaları üzerinde belirtilmiştir - kullanıcı dostu
  • Keserek kullanıma uygun, önceden işaretli doğrusal kesim çizgileri
  • Şeffaf ve arka tarafı görülebilir - uygulama sırasında sünger üzerinde hizalamayı kolaylaştırır
  • Geliştirilmiş film güvenliği - cilt üzerinde uzun süre sabitleme görevine devam eder
  • Nefes alabilen yapısı ile maserasyon riskini en aza indirir, sağlıklı cilde zarar vermez

XLR8 Transparent film

XLR8 PORT PEDİ

  • Düşük profil yüksekliği ile, her bölgedeki yara yatağı için hasta konforunu maksimize eder.
  • Kolay uygulanabilirlik ve güven sağlayan entegre 123 aşamalı yapışkan film
  • Tedavi duraklatmayı sağlayan güvenli hortum klempleri
  • Hortum içerisinde sıvı kalıntısını önleyen Genadyne'e özgü kontrollü dual hava filtesi
  • Kolay kapanıp açılabilir sızdırmaz luer lock kilit sistemi

XLR8 Port Pedi

XLR8 VAKUM YARDIMLI KAPAMA SETİ UYGULAMA