LABORATOIRES ARION MEME PROTEZİ

LABORATOIRES ARION MEME PROTEZİ

Laboratoires Arion'un kurucusu ve plastik cerrah Doktor H.G. Arion, 1965 yılında dünyada ilk şişirilebilir meme protezini geliştirdi ve uygulamasını başarı ile gerçekleştirdi. O günden bu yana milyonlarca kadın bu yenilikten faydalandı. 1965'ten bu yana, Laboratoires Arion; yenilikçi deneyimle yüksek kaliteli meme implantları geliştirilmektedir ve %95 hasta memnuniyet oranına sahiptir. Klinik deneyler ve global satış sonrası gözetim sonuç(PMS) verileri, son 10 yılda %0,46 oranında en düşük komplikasyon oranının Arion Monobloc® silikon SoftOne® teknolosine ait olduğunu gösteriyor.

  • LABORATOIRES ARION
  • ARION İMPLANT AVANTAJLARI
  • Monobloc® SoftOne®
  • ÜRÜN GÜVENLİĞİ
  • YUVARLAK İMPLANTLAR
  • ANATOMİK İMPLANTLAR


LABORATOIRES ARION - ORJİNAL MEME İMPLANTI

Arion Laboratuvarları, 55 yılı aşkın tecrübesi ile meme implantı sektöründe öncü olmuştur. Arion Laboratuvarları, optimum güvenlik ve kusursuz estetik sonuçlar için sınıfının en iyisi meme implantlarını üretmektedir. Arion’un en önem verdiği şey, doğal hissiyatı ve hasta konforunu bozmadan; uzun ömürlü implantlar üretmektir. Arion meme implantları, Fransa’da pazar lideri olup dünyada 40'dan fazla ülkede kullanılmaktadır.


Arion Laboratuvarları’nın benzersiz, ileri ve patentli Monobloc® Silicone SoftOne® teknolojisi, birinci sınıf meme implantları sağlamaktadır. Arion Laboratuvarlarının, ürün tasarımı ve üretimi boyunca en gelişmiş yöntemleri uyguluyor olması, rekonstrüktif ve plastik cerrahi profesyonellerinin Arion Laboratuvarlarının meme implantlarını tercih etmelerini sağlamaktadır. Arion Laboratuvarlarının meme implantları, ISO 13485 kalite standartlarına ve EU CE sertifikasyonuna uygun olarak üretilmektedir. Monobloc® Silicone SoftOne® teknolojisi ile üretilen meme implantlarının dayanıklılık testleri, EN ISO 14607 spesifikasyonlarından daha iyi sonuçlar vermektedir. Arion Laboratuvarlarının meme implantları, dış çeperin bütünlüğünün bozulması, yırtılması ve kontraktür durumlarında ömür boyu garantilidir.


ARION MEME PROTEZİ AVANTAJLARI

Monobloc®, Arion Laboratuvarlarına özel, patentli, implant tasarım ve üretim teknolojisidir. Monobloc® sayesinde Arion Laboratuvarları, doğal meme dokusuna mekanik ve hissiyat olarak oldukça benzeyen meme implantları ile rakiplerine göre benzersiz avantajlar sağlamaktadır.

Monobloc® Silicone SoftOne® TEKNOLOJİSİ

Monobloc®, Arion Laboratuvarlarına özel, patentli, implant tasarım ve üretim teknolojisidir. Monobloc® sayesinde Arion Laboratuvarları, doğal meme dokusuna mekanik ve hissiyat olarak oldukça benzeyen meme implantları ile rakiplerine göre benzersiz avantajlar sağlamaktadır.

Arion Monobloc

Arion Laboratuvarları, meme implantının dayanıklılığını ve esnekliğini doğrudan etkileyen dış çeper tasarımına farklı bir yaklaşım getirmiştir. Dış çeper silikon elastomerden oluşur. Silikon elastomer, yapıya elastisite ve dayanıklılık sağlar. Arion Laboratuvarlarının tüm meme implantları, altı ardışık üretim aşaması ile üretilmiş olan çapraz bağlı 6 katmanlı dış çeper ile korunmaktadır. İlk katman oluşturulup kuruduktan sonra kalıp, belli bir açıyla döndürülerek tekrar silikon solüsyonuna daldırılıyor ve ikinci katman oluşturuluyor. Bu şekilde çapraz bağlı altı katman oluşturuluyor. Bu üretim sistemi (planetary system), dış çeperin her yerinin aynı kalınlığa, aynı elastisiteye ve aynı mekanik dayanıklılığa sahip olmasını sağlıyor.


6 katmanlı dış çeperin iki ara katmanı olan ve elastik iç bariyer özelliği sağlayan Anti-Bleeding sistemi, sızıntı ve yırtılmalara karşı koruma sağlarken, esnek ve doğal hissiyattan ödün vermez. Arion Laboratuvarlarının Monobloc® teknolojisi sayesinde implant içindeki koheziv silikon jel ve dış katmanları üstün bir uyum içinde çalışır ve böylece silikon jele özgü doğal yumuşaklık ve esneklik hissi, güvenli şekilde dışarıdan hissedilebilir. Arion Laboratuvarlarının meme implantlarının üretiminde, diğer tüm implantların aksine yapıştırıcı kullanılmaz. Patch, dış çeperle eritilerek birleştirildiği için dış çeperle arasında mekanik farklılık bulunmuyor. Patch bölgesi implantın diğer tüm yüzeyleri ile aynı esneklik ve dayanıklılık özelliğine sahiptir. Bu sayede, implantlarda en çok karşılaşılan patch bölgesi yırtılma sorunu, Arion meme implantlarında gözlenmez ve esneklik, homojen bir şekilde tüm yüzey alanında kesintisiz olarak sağlanır. İmplant, implantın yerleştirdiği yer ile hareket edebilmeli ve aynı mekaniğe sahip olmalıdır.

Meme implantı, doğal meme dokusu ile aynı mekanik özelliğe sahip olmalıdır ve dışarıdan hissedilen meme dokusuyla aynı olmalıdır. Arion Laboratuvarlarının meme implantları, diğer implantlara göre ilk halini yeniden kazanma (memory) özelliğine sahiptir. Arion Laboratuvarları, bu benzersiz özelliği sağlamak için, implant içinde viskoelastik ve koheziv silikon kullanmaktadır. Silikon yumuşaklığı ve dayanıklılığı, Arion Laboratuvarları tarafından hassas ve patentli değerlerde formül edilmiştir. Bu özel silikon formülü, uyumlu dış katmanlarla korunur ve silikonun doğal meme dokusuyla aynı mekaniğe ve hissiyata sahip olmasını sağlar. Böylece ameliyatın hemen sonrasında elde edilen estetik görünüm zamanla deformasyona uğramaz.


Arion ve bilindik bir diğer marka arasında yapılan, silikon jel sızıntısını gösteren jel testi. Patch(yama) ve dış çeper birleşim bölgesinde diğer markalarda kullanılan yapılan yapıştırma tekniğinin neden olduğu zayıflık açıkça görülmektedir. Arion meme implantları, patentli partch kaynak tekniği ile dış çeperin her alanında homojen esnekliği korur.

Bu teknoloji sayesinde Arion implantlarının son 10 yıllık kümülatif yırtılma oranı %0,047 kadar düşüktür. (benzer veriyi diğer markalardan da talep etmeniz tavsiye edilir.) Satış sonrası gözetim ve denetim 2002-2020 yılları arası veriler aşağıdaki global standart Kaplan Meier grafiği ile 2,5, 10 yılları için gösterilmiştir.

ARION MEME PROTEZLERİ - ÜRÜN GÜVENLİĞİ

Arion meme protezleri, operasyon sonrasında doğal hissiyatı ve esnek yapısı ile sağladığı hasta memnuniyetinin yanında (Son 10 yılda Arion protezlerinin hasta memnuniyet oranı %95'dir) erişilmesi zor bir ürün güvenliği standardı da sağlamaktadır. Meme protezleri ile ilgili gözlemlenen 3 ana güvenlik parametresi vardır. Bunlar; kapsül kontraktür(Capsular contracture), yırtılma/patlama(Rupture) ve dalgalanma/katlanma(Rippling) oranlarıdır. Bu kompliasyonlar, kalite politası gereği, satış sonrası verilerin ve şikayetlarin değerlendirilmesi ile resmi olarak raporlanmaktadır. Marka tercihi yapmadan önce, benzer verilere ait resmi ve halka açık oranları tüm markalardan talep etmeniz önerilmektedir.

Kapsül Kontraktür (Capsular Contracture)

Arion meme implantlarının 6 çapraz bağ katmanlı dış yüzey sürekliliği, sızıntıya karşı önleyici üstün bariyer sağlar. Bu bariyer, vücut içine silikon sızıntısı veya yağ difüzyonunu en aza indirmede öne çıkan etkendir. Böylece Arion implantları çok daha düşük adezyon riski oluşur ve kapsüler kontraktür oranı son 10 yıllık satış sonrası gözetim verileri(PMS)'nde %0,134 kadar düşüktür. Bunun yanında, Arion implantlarından kaynaklı, meme implantı sebepli lenfoma(BIA-ALCL) komplikasyonu görülmemiştir.


YIRTILMA / PATLAMA (RUPTURE)

Arion's özel robotik plantory üretim sistemi sayesinde dış bariyer katmanı tüm yüzeyde homojen olarak oluşturulur. Bu homojenize yapı implantın her noktada dayanıklılığını sağlar. Bunun yanında Arion implantlarında, diğer tüm rakiplerinden farklı olarak kapama(patch) bölgesi için herhangi bir yapıştırıcı kullanılmaz. Kapama bölgesi, silikon yüzeyi ile aynı maddeden kaynak yapılır. Böylece, yırtılma/patlama için en riskli bölge güvenli hale gelir. Böylece Arion implantları eşsiz dayanıklılık özelliklerine sahiptir ve yırtılma/patlama oranı son 10 yıllık satış sonrası gözetim verilerine(PMS) göre %0,047 oranı kadar düşüktür.


DALGALANMA / KATLANMA (Rippling)

Arion implantları, yüksek kohezyonlu silikon jel ile %100 doluluk oranına sahiptir. Dış koruycu katmanın homjen dağılımı ve %100 yüksek kohezyon doluluk oranı ile Arion implantları dalgalanma ve katlanma riskine karşı güvenlik sağlar. Son 10 yıllık satış sonrası gözetim verilerine(PMS) göre, dalgalanma/katlanma oranı %0,028 oranı kadar düşüktür.


Uluslararası Garantİ Kapsamı

Kullanılan Arion meme implantları, seri numaraları ile tek tek hastaya özel implant kartları ile garanti ve güvenlik kapsamı içinde takip edilir. Arion implantları uygualama sonrası, patlama/yırtılma ve kapsül kontraktür oluşumuna karşı garantilidir. Arion garanti politkası; uluslararası plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi konfederasyonu(ISAPS 2012) Prix d ‘Excellence taahhüdü ve 50'den fazla ülkedeki düzenleyici kurumların garanti standartlarını karşılamaktadır. 10 yıl boyunca standard olarak implant kaynaklı sorunlara karşı ücretsiz değişim garantisi standart olarak sunulmaktadır.


Arion Yuvarlak İmplant Modelleri

Arion, 4 farklı yuvarlak tip projeksiyon seçeneği ile 100'e yakın farklı hacim/tasarım implant tercihi sunar. Tüm yuvarlak implant modellerinde mikro texture ve smooth(pürüzsüz) yüzey opsiyonu bulunur. Geniş implant model yelpazesi ile; hem hekim hem de hasta için, vücut anatomisi ve estetik görünüm tercihine uygun seçim şansı sunmaktadır. Arion implant modelleri, farklı markalardaki projeksiyon ve hacimlerle eşleşen seçenekler sağlayarak hekimin geçmiş marka tecrübelerinden faydalanmasına olanak tanır.

Arion Anatomİk(Damla) İmplant Modellerİ

Arion, 5 farklı anatomik(damla) tip projeksiyon seçeneği ile 60'a yakın farklı hacim/tasarım implant tercihi sunar. Tüm anatomik(damla) implant modelleri mikro texture yüzey opsiyonu ile sunulur. Bu sayede, uygulama sonrasında implantın poziyon değiştirme riski en aza indirilmiştir. Geniş implant model yelpazesi ile; hem hekim hem de hasta için, vücut anatomisi ve estetik görünüm tercihine uygun seçim şansı sunmaktadır. Arion implant modelleri, farklı markalardaki projeksiyon ve hacimlerle eşleşen seçenekler sağlayarak hekimin geçmiş marka tecrübelerinden faydalanmasına olanak tanır.


AN anatomik implantlar tek tür yoğunluklu viskoelastik silikon jel ile doku ile diğer AX modelleri iki farklı yoğunlukta viskoelastik silikon jel içerir (Dual Cohesive Gel). Dual Cohesive Gel, anatomik implantların, arka alanı vücut uyumu ve konforu sağlamak için normal yoğunlukta, ön (meme ucu) alanı ile doğal anatomik estetiği sağlamak için daha yoğun yapıdadır.